Başkandan Mesaj

TÜRKİYE’NİN YÜKÜNÜ İSTİF MAKİNALARI TAŞIYACAK !

 

 

8 Şubat 2006 tarihinde kurulan İSDER, istif makinaları sektöründe faaliyet gösteren ilk ve tek dernek özelliğini taşımaktadır.

Türk istif makinaları sektörünün yüzde 80’ini temsil eden İSDER forklift, vinç, depo ve raf sistemleri, personel yükselticiler, kaldırma ekipman ve üniteleri, konveyörler, intralojistik sistemlerden oluşmaktadır. Bildiğiniz üzere istif makinaları sektörü olarak Avrupa’nın en büyük 6. pazarı konumundayız. 2015 yılında 13,250 adet satış rakamı ile %6 oranında bir büyüme gösteren Türk istif makinaları sektörü, 2016 yılında ise %2 oranında bir büyüme kaydetmiştir. İstif makinaları sektöründe Avrupa’da ilk 3 pazar arasına girmek, Cumhuriyetimizin 100. yılı vizyonu doğrultusunda 2 milyar dolar ihracat ve 20,000 adetlik pazar hacmi oluşturmak hedeflerimiz arasındadır. Bunun için de var gücümüzle çalışmaktayız.

Elbette, sizlerin de ülkemize olan inancını gösteren üretimleriniz, yatırımlarınız ve çalışmalarınız bize güç veriyor.

Hepimizin bildiği üzere bir ülkenin gelişmesinde öncü ve gizli rol, iş ve istif makinaları sektörünün üzerindedir. Dolayısıyla kalkınmanın gücü sektörümüzden geçmektedir.

İSDER de bu bilinçten hareketle, sektör temsilcilerinin kamu kurum ve kuruluşları ile olan ilişkilerini düzenlemek, yürütme kurulu üyesi olduğu üst kurum ve kuruluşlarla ortaklaşa yürütülen çalışmalar sayesinde Avrupa Birliği bünyesinde hazırlanan düzenlemelerin takibini gerçekleştirmek ve en önemlisi sektörümüzün dünya ile entegrasyonunu sağlamak üzere hizmetinizde bulunmaktadır. Tüm bu amaçlar ışığında gerçekleştirdiğimiz faaliyetler sonucunda dünyanın önde gelen kuruluşlarına Türkiye’yi temsilen üye olduk.

İSDER, 2007 yılında Avrupa Birliği FEM (Forklift, İstifleme ve Depo Ekipmanları Federasyonu)’e Yönetim ve Yürütme Kurulu Üyesi, 2009 yılında ERF (Avrupa Depo ve Raf Sistemleri Federasyonu), ’ye üye oldu. Ayrıca İSDER 2011 yılında IPAF Uluslararası Personel Platform Federasyonu’nun Türkiye’deki çözüm ortağı oldu.

Sizlerden aldığımız güçle, Türk istif makinaları sektörünün dünya üzerinde hak ettiği konuma gelmesi için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Sektörümüz ve hitap ettiği tüm alanlarda sizlere destek olmak ve yön göstermek için varız.

Unutmayın, hep birlikte çalışırsak güçlüyüz…

 

Saygılarımla,
Serkan KARATAŞ

Yönetim Kurulu Başkanı
İSDER – İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği