İNCİ GS YUASA AKÜ SAN. VE TİC. A.Ş.

İNCİ GS YUASA AKÜ SAN. VE TİC. A.Ş.

İsim Soyisim:KADİR KAYMAKÇI
Ünvan Görevi:Genel Müdür
Telefon:+90 236 233 25 10
Faks:+90 236 233 25 13
Web Sitesi:http://www.inciaku.com
AdresManisa OSB 2. Kısım Keçiliköy OSB Mah. Gaziler Cad. No:6 Yunusemre / MANİSA
Sosyal Medya

İNCİ GS YUASA AKÜ SAN. VE TİC. A.Ş.

İnci Holding’in temeli, Cevdet İnci’nin ilk şirketi İNCİTAŞ ile 1952 yılında atılmıştır. Cevdet İNCİ; çalışkanlığı, işe olan tutkusu ve azmi ile çıktığı yolda, o yıllarda hayal bile edilemeyen jant üretiminin temellerini 1968 yılında attı. İlk ortaklığı olan Jant Sanayi Adi Komandit Şirketi‘nde büyük presle jant göbeği üreterek işe başladı. Almanya’dan ithal ettiği jant kasnaklarına göbeklerin basılmasıyla ilk jantları üretti. 1968 yılının ortalarına doğru şirket, hem jant kasnağını, hem de jant göbeğini üretebilecek düzeye erişti.

Cevdet İNCİ’nin geliştirdiği proje ile jant kasnağı yapımında kullanılan role makinesi, kendi atölyesinde yapıldı. Cevdet İNCİ, bu dönemde karşılaştığı her türlü zorluğu aşarak, lastik ve otomotiv yedek parçaları ticareti ile başladığı çalışma yaşamını üretici kimliğiyle sürdürdü.

Üretimin sağlıklı büyümesi ile jant sektörünün ilk yapı taşlarından biri olan JANTAŞ doğdu. JANTAŞ ilk patentini 1979 yılında aldı. Ulaşılan kalite standartları ve sürekli büyüme eğilimi ile aynı yıl ihracat faaliyetlerine başlandı. JANTAŞ’ın başarılı performansı CİDAŞ’ın kuruluşuyla hız kazanmış ve JANTAŞ’ın dünyayla entegre olmasını sağlamıştır. Bu kapsamda, sektörün dünyadaki önemli temsilcilerinden biri olan Alman Lemmerz Grubu ile 1992 yılında işbirliğine gidildi. Bu uyumlu işbirliği 1993’de “joint venture” olarak LEMMERZ İNCİ JANT SANAYİ A.Ş.’nin kurulmasını sağladı.

1997 yılında, jant üretiminde dünya lideri Hayes’in Avrupa lideri Lemmerz’i almasıyla, Türkiye, dünyada kaliteli jant üretimi merkezlerinden biri haline geldi.

Jant üretiminde sağlanan başarı, grubun gelişim alanı olarak gördüğü akümülatör üretiminde de yatırım kararı almasını teşvik etti. Üretilecek aküye, ailenin çok önem verdiği bir manevi değer olan “İNCİ” adı uygun görüldü. Cevdet İnci’nin başarılı girişimcilik öyküsünü gelecek nesillere aktaracak İnci adını taşıyan bu akü, dünya standartlarında kaliteyi temsil etmek üzere üretilmeye başlandı.

1982 yılında İNCİ HOLDİNG’in kurulmasıyla, değişik sektörlerde faaliyette bulunan tüm şirketler bir çatı altında toplandı. %100 Türk sermayesiyle kurulan ve toplumdan aldığını topluma verme ilkesiyle, gerçekleştirilen İnci Holding sanayi faaliyetleri, Türk ekonomisinin gelişimine paralel, örnek bir başarı öyküsüdür. 64 yıl önce otomotiv yedek parçası üretme ve 48 yıl önce de jant üretme iddiasıyla çıkılan yolda, İNCİ HOLDİNG bugün: 2400 çalışanı, 9 şirketi, ağırlıklı olarak otomotiv yan sanayi olmak üzere 5 sektörde faaliyet göstererek, son 10 yılda ülke büyümesinin üzerinde her sene ortalama %15 büyüyerek yarattığı katma değer ile ülkemize katkıda bulunmaya devam etmektedir.

Bu amaçla, 1984 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan ilk fabrika, 1985 yılında Baren ile “know-how” anlaşması yapılarak günün gelişmiş teknolojileriyle donatıldı. Bir dünya markası olma vizyonuyla üretim yapan İNCİ AKÜ; 1993 yılında sektörde Avrupa’nın en büyük kurumu olan Ceac ile ortaklığa giderek globalleşme yolundaki ilk adımlarını attı. 1995 yılında ise akü üretiminde dünya lideri Exide’ın Ceac’ı satın almasıyla, İNCİ AKÜ dünya pazarlarındaki yerine kavuşmuş oldu. İleri teknoloji bilgisini bünyesine katan İnci Akü, 2005 yılından itibaren tamamen İnci Holding yatırımı olarak yoluna devam etmekte. Bugün üretiminin %60’ını 80 ülkeye ihraç eden İnci Akü, sektörün en büyük Türk sermayeli markasıdır.

Firma Ürün Gamı:Ağır ve Süper Ağır Hizmet Ticari Araç Aküleri

Firmanın Bağlı Bulunduğu Komiteler : Forklift Sektör Komitesi , İmalat sektör komitesi , Enerji ve Güç Sistemleri Sektör Komitesi , Kiralama Sektör Komitesi , Komponent, Yedek Parça ve Yan Sanayi Sektör Komitesi