İSDER, AVRUPA İSTİF MAKİNALARI FEDERASYONU’NUN YÖNETİM KURULUNA SEÇİLDİ

İSDER İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği, üst kuruluşu FEM- Avrupa İstif Makinaları Federasyonu tarafından 13-14 Eylül tarihlerinde Antwerp, Belçika’da düzenlenen FEM Kongresine katıldı. Kongre sırasında FEM Genel Kurul Toplantısı da düzenlenerek önümüzdeki iki yıl için görevde kalacak yeni yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu seçildi. Avrupa’nın istif makinaları alanındaki en güçlü yapısı olan FEM’in yeni yönetiminde yer alan İSDER Yönetim Kurulu Başkanı Ender AKBAYTOGAN, Türk istif makinaları sektörünü temsil edecek.

Önceki dönemde FEM depo ve raf sistemleri komitesi başkanlığı ve FEM başkan yardımcılığı görevini yürüten Jos de Vuyst yeni yönetim kurulu başkanı olarak seçildi.

 Avrupa ve Türkiye Arasındaki İlişkiler Daha Aktif Olacak

Avrupa istif makinaları sektörünün 100’den fazla temsilcisi, endüstriyi değiştiren ve gelecekteki zorluklara çözüm sunacak yenilikleri öne çıkarmak için 13-14 Eylül tarihlerinde Antwerp’te bir araya geldi. İntralojistik sistemler, forkliftler, depo ve raf sistemleri, vinç ve kaldırma ekipmanları gibi FEM çatısı altında yer alan ürün grupları hakkında iki gün boyunca süren toplantıların ardından, FEM Genel Kurul Toplantısı ve kongre programına geçildi.

Kongrenin kapanışında ise FEM’in bir yıl önce üniversite öğrencileri ile iletişime geçerek başlattığı, endüstriyi dönüştürecek heyecan verici trendler hakkında fikirlerini ortaya koyma fırsatı veren “Akıllı Lojistik Yarışması”nın ödül töreni vardı. Seçilen yetenekli öğrenciler kongre sırasında düzenlenen ödül töreninde fikirlerini katılımcılar ile paylaştılar.

FEM- Avrupa İstif Makinaları Federasyonu, 14 ülkeden istif makinaları alanında ülkelerinin en önemli derneklerini bünyesinde barındırıyor. Üretici firmalar için çevre, güvenlik, enerji gibi çeşitli alanlarda ekipmanın tasarımından, kullanım ömrünün sonuna kadar tüm döngüsünü etkileyecek standartlar belirleyen FEM, bu standartlara uyum sağlayabilen firmalara logosunu kullanma yetkisi veriyor. Avrupa standartlarında üretim anlamı taşıyan FEM logosu, teknolojik yeterlilik ve güvenli teknik standartlar anlamlarını içeriyor. İSDER, bu logonun üretici firmalara verilmesi yetkisine sahip Türkiye’deki tek kurum olarak faaliyet gösteriyor.  Yönetim kurulu üyeliğine seçilerek, federasyon içerisindeki yerini güçlendiren İSDER, bu vesile ile üyeleri ve Avrupa arasındaki ilişkilerin daha aktif olacağını vurguladı.