İSDER CEMAT ASYA FUARI’NDA

İSDER (İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği) 31 Ekim- 3 Kasım tarihleri arasında Çin’in Şangay kentinde düzenlenen CEMAT ASIA Uluslararası İstifleme, Otomasyon, Taşıma ve Lojistik Fuarı’na katıldı. 60.000 metrekarelik alanda kurulan fuara 600’den fazla firmanın katılım gösterdi.

İSDER, Asya bölgesinin en önemli istifleme makinaları fuarları arasında sayılan Cemat ASIA’da hem Çin’den hem de pek çok farklı ulustan ziyaretçiyi standında ağırlayıp Türk istif makinaları sektörünü tanıtma fırsatı elde etti.

İSDER yetkilileri fuar sırasında bir dizi toplantı düzenleyerek hem sektör, hem de dernek ve üyeleri adına önem arz eden işbirlikleri için zemin hazırladı. CITA-Çin Forklift Derneği ile düzenlenen toplantıda Çin’deki forklift pazarının mevcut durumu ve Çin forkliftlerinin dünyadaki yeri değerlendirildi. Toplantıda aynı zamanda CITA ve İSDER arasındaki ilişkinin güçlendirilmesi yönünde karar alındı. İSDER, MHI- Amerika İstif Makinaları Derneği ile de fuarda bir araya geldi. Toplantının ana gündemi önümüzdeki yıl gerçekleşecek MHI etkinliklerinde İSDER desteğiydi. İSDER ve MHI, Cemat Asia Fuarı’nda kardeş dernek olduklarını da resmen ilan etmiş oldular.

Uluslararası fuarların Türkiye’nin ve derneklerinin tanıtımı için çok önemli bir yerde olduğunu belirten İSDER, dünya çapında düzenlenen diğer Cemat Fuarları’nda Türk istif makinaları sektörünün tanıtımı için yapılacak çalışmalar konusunda Cemat Fuarları organizatörü Deutsche Messe ile bir toplantı düzenledi. İlgili toplantıda İSDER iş birliği ile Cemat fuarlarında Türk pavilyonu oluşturulması hususu değerlendirildi.