İSDER LOJİSTİK SEKTÖRÜNÜN KALBİ CEMAT FUARINA KATILDI

İSDER (İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği) 23-27 Nisan tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen Cemat Lojistik, İntralojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi Fuarı’na katıldı. Cemat Fuarı bu yıl dünyanın en büyük sanayi fuarları arasında gösterilen Hannover Messe fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

İSDER temsilcileri beş gün süren fuar boyunca Avrupa’nın ve dünyanın dört bir yanından gelen sektör temsilcilerinin sorularını yanıtladı ve Türk istif makinaları sektörünü tanıttı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile fuarın partner ülkesi Meksika’nın Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto’nun açılışını yaptığı Hannover Messe Fuarına 110 Türk firması katılırken, Cemat Fuarına ise 23 Türk firması katılım gösterdi. 70.000’i Almanya dışından olmak üzere 200.000’in üzerinde ziyaretçiyi ağırlayan fuarda Türk firmaları yeni ürünlerini sergilerken, aynı zamanda sektördeki gelişmeleri de yakından takip etme imkanı elde etti.

İSDER üyelerinden; vinç sektöründeki çalışmalarıyla adından başarıyla söz ettiren Güralp Vinç, yapmış olduğu ihracatlar ile Türkiye ekonomisine önemli katkıları bulunan İnci Akü ve yenilikçi çalışmaları ile sektör için kolaylıklar sunan Modern Dış Ticaret fuara katılarak ürünlerini tüm dünyanın beğenisine sundu.

Almanya’nın en önemli sektörel kuruluşu VDMA- Almanya Makina Mühendisleri Birliği ve Avrupa’daki üst kuruluşu FEM- Avrupa İstif Makinaları Federasyonu ile fuarda bir araya gelen İSDER, bu kurumlar ile yapılacak ortak organizasyonlar için zemin hazırladı.