MAKİNA MARKET- EĞİTİME DESTEK SÜRÜYOR

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, İMDER ve İSDER arasında imzalanan 7 Bölge 7 Okul Projesi Protokolü kapsamında, Bursa Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İş Makinaları Bölümüne, İSDER Üyesi Hasel İstif Makinaları tarafından 9 Aralık 2016 Cuma günü “Forklift” hibe edildi.
Bursa Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen törende, Osmangazi Kaymakamı Enver Ünlü, Osmangazi İlçe Emniyet Müdürü Ufuk Akan, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Çiçek ve Bursa’nın önemli devlet temsilcileri de yer aldı.
İSDER Yönetim Kurulu Başkanı Ender Akbaytogan açılış konuşmasında şunları dile getirdi: “ Yeni teknolojileri bilen ve uygulayan, çağa uyumlu nesiller yetiştirilmesi ve nitelikli eleman talebinin karşılanmasında önemli bir adım niteliğinde olan Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalamış olduğumuz protokol kapsamında bir okulumuza daha ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. İMDER & İSDER olarak yürüttüğümüz projemiz çerçevesinde üyelerimizle birlikte Türkiye’nin dört bir yanından pek çok okula ulaştık sektörümüzü yakından tanımaları adına faaliyetler yürüttük.” Amaçlarının, öğrencilerin teoride öğrendiklerinin pratiğe aktarmaları arasındaki kopukluğu gidermek olduğunu vurgulayan Akbaytogan eğitim komitesi ile çıktıkları bu yolda çalışmalarının meyvelerini en kısa zamanda almaya başlayacaklarına inandıklarını belirtti. Akbaytogan konuşmasının sonunda bu protokolün ve etkinliğin gerçekleştirilmesinde desteği olan İMDER&İSDER Eğitim Komitesi’ne, Milli Eğitim Bakanlığı’na ve işbirlikleri ile nitelikli eğitimde yol almanın bilincinde olan Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetimine ve hocalarına teşekkür etti.
İMDER&İSDER Eğitim Komitesi Başkanı Uğur Güllü ise sektörün nitelikli eleman ihtiyacı yönünde gerçekleştirilen hibelerin, iş makinaları bölümlerinin güçlenmesi, sektörümüzün ve öğrencilerimizin geleceği adına değerli yatırımlar olduğunu vurgularken, eğitim komitesi olarak mesleki eğitime yönelik çalışmalarının aynı hızda devam edeceğinin de altını çizdi.
Osmangazi Kaymakamı Enver Ünlü konuşmasında sanayicinin bu türden desteklerinin, mesleki eğitimdeki uygulamalı derslerin, meslek standartlarını karşılayacak seviyeye gelmesinde önemli bir rolü olduğunu belirtti. Sn. Ünlü teknik eğitimin yeterliliği ve kalitesinin ülkelerin günümüzdeki konumlarının belirlenmesinde etkili olduğunu ifade ederken, sektörün ihtiyacı olan nitelikli eleman ihtiyacının karşılanmasının önündeki engellerin de kalkabileceğini belirtti. Ünlü konuşmasının sonunda mesleki eğitime katkılarından dolayı İMDER & İSDER eğitim komitesine ve Hasel İstif Makinalarına teşekkürlerini sundu.
Açılış konuşmalarından sonra kurdele kesimine geçilen teslim töreninde, forkliftin anahtarı bölüm şefi M. Şerif Sarıkaya’ya teslim edildi.

 

Makina Market- Aralık 2016