TÜMOSAN MOTOR VE TRAKTÖR SANAYİ A.Ş.

TÜMOSAN MOTOR VE TRAKTÖR SANAYİ A.Ş.

İsim Soyisim:HALİM TOSUN
Ünvan Görevi:Genel Müdür
Telefon:+90 212 468 19 00
Faks:+90 212 468 25 85
Web Sitesi:https://www.tumosan.com.tr
AdresMaltepe Mahallesi Londra Asfaltı Caddesi No: 28/1 Topkapı 34010 Zeytinburnu/İSTANBUL
Sosyal Medya

TÜMOSAN MOTOR VE TRAKTÖR SANAYİ A.Ş.

TÜMOSAN Motor ve Traktör Sanayi A.Ş. 1976 yılında motor tahrik, aktarma organları ve benzeri teçhizatı üretmek amacıyla kurulmuş, ancak faaliyetlerini dizel motor ve traktör üretiminde yoğunlaştırmıştır. TÜMOSAN; 1981 yılından itibaren motor, 1984 yılından itibaren de traktör üretimini aralıksız olarak devam ettirmektedir.

Türkiye’nin ilk dizel motor üreticisi olma özelliğini taşıyan TÜMOSAN, traktörlere dizel motorlar sunmakla kalmayıp aynı zamanda endüstri sanayi uygulamaları için dizel motorlar geliştirmektedir.

2004 yılında özelleştirilerek Albayrak Grup bünyesine katılan TÜMOSAN’ ın merkezi İstanbul’da yer alıp, Konya’da bulunan 93.000 m² kapalı alan olmak üzere toplamda 1.6 milyon m²’lik yerleşkede dizel motor ve traktör üretimi gerçekleştirmektedir. Yıllık 75.000 motor ve 45.000 traktör üretim kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük üretim tesisleri arasında yer almaktadır.

3 ve 4 silindirli, bağ-bahçe ve tarla, gölgelikli ve kabinli olmak üzere 10 seri, 25 ana model altında 268 model çeşitliliğiyle traktör üretimi gerçekleştirmektedir. Toprak işleme alet ve makinaları, ekim-bakım-gübreleme makinaları, hasat-harman makinaları ve hayvancılık ekipmanları olmak üzere 4 ana ürün grubunda 19 ana ekipmanı ile 280’in üzerinde model çeşitliliğine sahip zirai ekipman ürün gamına sahiptir. Aynı zamanda 20’nin üzerinde model çeşitliliğine sahip farklı taşıma kapasitesi ve kaldırma yükseklik seçenekleriyle kendi motorunu entegre ettiği dizel ve elektrikli forkliftler ile istifleme sektörüne girerek ürün gamını genişletmiştir.

Motor, şanzıman ve güç aktarma grupları ile elektronik sistemlerin AR-GE çalışmalarına odaklanan TÜMOSAN, kırk yılı aşkın süredir yüzde 100 Türk sermayesi ve mühendisleri ile milli projelere imza atmaktadır. Bu misyonu çerçevesinde TÜMOSAN son olarak, Milli Entegre Taktik Tekerlekli Araç Projesi’ni (MENTAP) hayata geçirmiştir. TÜMOSAN mühendisleri tarafından geliştirilen, yüzde 100 yerli taktik tekerlekli zırhlı aracın ilk prototipinin üretimi gerçekleştirilmiştir.

Modüler yapısı, çeşitli silah sistemlerinin kullanılabildiği modern tasarımı ve yüksek hareket kabiliyeti ile dikkat çeken TÜMOSAN PUSAT, düşük işletme maliyeti ile de ulusal ve uluslararası savunma sanayine bir yenilik getirmiştir.

Tümosan Motor ve Traktör Sanayi A.Ş. ulusaldan evrensele bir marka olma yolundaki vizyonu ve müşterilerinin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda yüksek kalite ve teknolojik donanıma sahip ürünleri doğru zamanda üretip sunarak hedef kitlesinde müşteri memnuniyeti ve sadakati sağlama, böylelikle gelirler ve karlılığa ilişkin sürekli ve kontrol altında bir büyümeyi gerçekleştirme yolundaki misyonunu benimsemektedir.