YİĞİT AKÜ A.Ş.

YİĞİT AKÜ A.Ş.

İsim Soyisim:EYYÜP ERDEM
Ünvan Görevi:Endüstriyel Fabrika Grup Müdürü
Telefon:+90 312 267 02 80
Faks:+90 312 267 08 61
Web Sitesi:https://www.yigitaku.com/
AdresOrganize Sanayi Bölgesi Türkmenistan Cad. No:27 Sincan/ ANKARA
Sosyal Medya

YİĞİT AKÜ A.Ş.

Yiğit Akü A.Ş.; hızla gelişmekte olan ülkemizin güçlü yatırımcılarından birisi olarak, 1976 yılında Ankara’da kurulmuştur. Bugün 36.720 m2 alana sahip üretim üssü niteliğindeki fabrikasında, en ileri teknolojiyi hayata geçiren Yiğit Akü A.Ş., yıllık 7.000.000 akü üretim kapasitesine sahiptir.

Yiğit Akü A.Ş., Global pazarda 5 kıtada bugüne kadar 100’den fazla ülkeye halen 500’ün üzerinde aktif müşteriye hizmet vermektedir.

Yiğit Akü A.Ş.ürünlerinin satışını yurtiçi ve yurtdışı alanda tescilli beş markası olan Yiğit,Platin,Helden,MacPower ve Tunç markaları ile gerçekleştirmektedir. Yurtiçinde 60’ın üzerinde ana bayisi ve yaklaşık 6.000 tali bayi ile hizmet vermektedir. Ülkemizde ve dünyanın birçok ülkesinde en prestijli otomotiv firmalarına, endüstriyel ve Savunma Sanayine akü tedariği sağlamaktadır.

İleri teknoloji üretimleri ve AR-GE çalışmaları sonucunda elektrikli araçlar için lityum bataryaları üretimini 2013 yılında gerçekleştiren Yiğit Akü A.Ş. lityum bataryaları üzerine yatırımlarını sürdürmektedir. Şu an her marka ve model forklift, transpalet ve istifleme makinalarına uygun olacak şekilde geliştirdiği lityum bataryaları ile verimliliği yakalamak isteyen işletmelere çözüm sağlamaya devam etmektedir. Sürdürülebilir lityum aküleri dünyaya tanıtabilmek için var gücüyle çalışmaktadır. Yiğit Akü A.Ş Endüstri 4.0 Hedefiyle teknolojiyi yakından takip etmektedir. Hacmi, satış ve pazarlamadaki gücü ve sistem üzerinde işleyen altyapısı ile hedeflere ulaşmasında Endüstriyel aküleri doğrudan kaynak oluşturmaktadır. Üretime katkı sağlamak için kaliteli iş ve planlama ile hizmet vermektedir.

Yiğit Akü A.Ş., Ar-Ge, Ür-Ge ve teknolojik yatırımları ile yenilikçi, girişimci ve sürdürülebilirlik ilkesi doğrultusunda; dünya norm ve standartlarına uygun ISO 14001, ISO 16949, ISO 9001, ISO 27001, ISO 50001 ve OHSAS 18001 üstün kalite sertifikaları ile ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Belgesi’ne sahiptir.

Dünya akü sektöründe adından söz ettiren Yiğit Akü A.Ş., nitelikli insan kaynağı, güçlü alt yapısı, ileriyi hedefleyen düşünce biçimi ve önemli yatırımları ile çözüm odaklı yaklaşımın önemli temsilcilerindendir.